منبع تغذیه منبع تغذیه- (فروش تجهیزات EMC) یک وسیله الکتریکی است که برق را به یک بار الکتریکی می رساند. تمام منابع تغذیه دارای یک اتصال ورودی برق هستند که انرژی را به صورت جریان الکتریکی از منبع دریافت می کند و یک یا چند اتصال خروجی برق دارد که جریان را به بار می رساند.منبع تغذیه- (فروش تجهیزات EMC)

سه نوع منبع تغذیه عمده وجود دارد: تنظیم نشده (نیروی بی رحم نیز نامیده می شود) ، تنظیم خطی و سوئیچینگ.power supply-منبع تغذیه

هدف از منبع تغذیه شبکه ، تبدیل نیرو است که به منبع تغذیه متناوب سینوسی متناوب به ورودی آن به برق موجود در خروجی آن به صورت ولتاژ مستقیم صاف و ثابت تبدیل می شود.

منبع تغذیه AC را از پریز دیواری می گیرد ، آن را به DC تنظیم نشده تبدیل می کند و ولتاژ را با استفاده از ترانسفورماتور ورودی ورودی کاهش می دهد و معمولاً آن را به ولتاژ مورد نیاز بار کاهش می دهد. به دلایل ایمنی ، ترانسفورماتور همچنین منبع تغذیه خروجی را از ورودی شبکه جدا می کند.power supply-منبع تغذیه

یک واحد منبع تغذیه (PSU) برق متناوب را برای اجزای داخلی رایانه به ولتاژ پایین تنظیم می کند. رایانه های شخصی مدرن به طور جهانی از منابع تغذیه حالت سوئیچ استفاده می کنند. برخی از منابع تغذیه دارای سوئیچ دستی برای انتخاب ولتاژ ورودی هستند ، در حالی که برخی دیگر به طور خودکار با ولتاژ شبکه سازگار می شوند.

اکثر منابع تغذیه رایانه شخصی رومیزی مطابق با مشخصات ATX است که شامل تحمل فاکتور فرم و ولتاژ است. در حالی که منبع تغذیه ATX به منبع تغذیه متصل است ، اما همیشه یک منبع آماده به کار 5 ولت (5VSB) را فراهم می کند تا عملکردهای آماده به کار در رایانه و لوازم جانبی خاصی تأمین شود. منبع تغذیه ATX توسط سیگنال مادربرد روشن و خاموش می شود. آنها همچنین سیگنالی را به مادربرد ارائه می دهند تا مشخص کند ولتاژهای DC دقیقاً چه اندازه است ، بنابراین کامپیوتر قادر است با خیال راحت خاموش و روشن شود. جدیدترین استاندارد ATX PSU نسخه 2.31 از اواسط سال 2008 است.