EMC VNX2 مخزنی برای ­رده میانی با عملکردی در کلاس سازمانی

خلاصـــــــــه

حوزه مخازن داده بتدریج به سمت استفاده از حافظه­‌های سرعت بالای فلش همانند EMC VNX2 سوق می­‌یابد و رده میانی بازار هم از این قضیه مستثنی نخواهد بود.

یک سیستم انعطاف­‌پذیر با هزینه مناسب که بتواند با شرایط کسب و کار، اپلیکیشن و زیرساخت­های شما هماهنگ شود نیازی اجتناب ناپذیر است. با مدل­‌های سری EMC VNX2 آزادی عمل فوق­العاده­‌ای خواهید داشت چرا که می­‌توانید از مقیاس کوچکی شروع کرده و تا تعداد ۱۵۰۰ درایو زیرساخت خود را توسعه دهید. می­توانید از مخازن یکپارچه (unified) مبتنی بر Flash استفاده کنید یا اینکه از یک پیاده­سازی دوگانه یا به اصطلاح هیبریدی (ترکیبی از SSD و HDD) بهره ببرید. مدل­های VNX2 قادرند زیرساخت اختصاصی یا هیبریدی ابری شما را پشتیبانی کنند و به بهترین نحو پاسخگوی نیازهای تراکنشی و تقسیم بار کاری باشند. لایسنس VNX2 را از متصاکو تهیه کنید.

با ویژگی­ها و قابلیت­هایی در سطح سازمانی چون حذف داده­های تکراری، رمزگذاری داده­های ساکن، بازتولید محلی و دوردست داده و سیاربودن داده­ها­ و بسیاری خصوصیات دیگر، VNX2 مخزن ایده­آل و مقرون بصرفه شما خواهد بود.

 

ردیفی از مخازن برتر VNX2

خانواده VNX2 از نوآوری­ها و قابلیت­های رده سازمانی منحصربفردی برخوردار بوده و راهکاری مقیاس­پذیر با سهولت کاربری بالا می­باشد. مخزن VNX قدرت و انعطاف­پذیری سخت­افزاری را با بازدهی، مدیریت و محافظت نرم­افزاری ترکیب کرده و کارایی محیط­های ذخیره داده را در سازمان­های امروزی تضمین می­کند. تمام این ویژگی­ها در بازه وسیعی از انتخاب­ها از رده­های مقدماتی گرفته تا رده­های بالابا ظرفیت­های پتابایتی، در دسترس هستند و پیکربندی­های موجود در این سیستم­ها، سنگین­ترین نیازهای محیط­های عملیاتی را برآورده می­سازند.

مخزن یکپارچه ­سازی شده

با قابلیت­های یک مخزن یکپارچه هیبریدی و مبتنی بر فلش برای استحکام فرایند ذخیره بلوکی داده­ها، فایل سرورها، و قابلیت اتصال مستقیم با مخزن اپلیکیشن، خانواده مخازن VNX2 سازمان­ها را قادر می­سازد تا بدون هیچ دغدغه­ای بر رشد و توسعه داده­های خود متمرکز بوده، آنها را به اشتراک گذاشته، به شکلی کاملا مقرون بصرفه و چندپروتکلی مدیریت کرده و سطوح دسترسی به اطلاعات را تعیین نمایند. مدل­های VNX2 به عنوان یک آرایه یکپارچه یا همگن شده، کلیه­ کاربران ویندوز و لینوکس/یونیکس را برای هم­رسانی فایل­هایشان در محیط­های چندپروتکلی (NFS و CIFS) توانمند می­سازد. در همین حین با پشتیبانی از iSCSI، کانال­های فیبری و FCoE دسترسی کارامدی برای اپلیکیشن­های نیازمند پهنای باند بالا و حساس به تاخیر فراهم می­کنند.

 

FLASH

معماری مبتنی بر فلش مدل­های VNX2 شما را در بهره­برداری از نهایت قدرت مخازن خود توانمند می­کند. VNX2 ها برای بهره­برداری از توان فلش طراحی شده­اند و می­توانند عملکردیرا در کلاس سازمانی اما با هزینه­های متوسط به نمایش بگذارند.

اگر تنها از فلش استفاده شود، یک کارایی عالی و قابل ­پیش­بینی بدست خواهد آمد. با یک VNX2 تماما فلش، شما از یک کارایی بی­نظیر با هزینه­ای مقرون­بصرفه برای تمامی اپلیکیشن­های ترکیبی خود بهره­مند خواهید شد.

خانواده محصولات VNX2

خانواده محصولات VNX2،از قابلیت پشتیبانی از نرم­ افزار سطح­ بندی مخازن بشکل کاملا خودکار، موسوم به[۱](FAST) برخوردار بوده که کارایی مطمئن و باثبات حافظه­ های فلش را همراه با هزینه­ های به مراتب پایین­تر دیسک­­های گردان در یک­جا جمع کرده است. هزینه ها و قیمت لایسنس VNX2 را از ما بپرسید. این ترکیب قدرتمند از سخت­افزار و نرم­افزار پالیسی محور، هوشمندی بی­نظیری را در سیستم ایجاد کرده به نحوی که از دید سیستم داده­ها از لحاظ ارزش متمایز بوده و فرایندهای سطح­بندی و هماهنگ­سازی و کشینگ داده­ها بین فلش و دیسک، تمامی اهداف IT را چه از لحاظ عملکردی و چه هزینه­ای، بشکل مطلوبی محقق می­سازد($/GB و $/IOPS). بنابراین برای محیط­هایی که به تعادل مطلوبی بین هزینه و کارایی نیازمندند، ترکیبی از فلش و سایر انواع حافظه می­تواند جایگزین مناسبی برای پیکربندی­های تماما فلش تلقی شود.

در شرایطی که پیکربندی­های تماما فلش مورد نیاز نباشد، رهنمودهایی توسط نمایندگی ای ام سی برای استفاده بهینه از فلش در VNX2 ایجاد شده است. در این مطالب راهنما، میزان پیشنهادی برای بهره­گیری از فلش، ۳%، ۱۰% یا ۲۵% از کل حافظه در یک پیکربندی هیبریدی برای VNX2 بوده است. این رویکرد، آزادی عمل فراوانی در تقسیم بار کاری اپلیکیشن­ها برای شما فراهم کرده و می­توانید بشکلی بهینه از توانمندی حافظه­های فلش با صرف هزینه مناسب بهره­مند شوید.

مشتریانی که از این رهنمودها استفاده می­کنند می­توانند در پیاده­سازی بهینه فلش، بازه وسیعی از نیازهای اپلیکیشنی و ظرفیتی خود را به شیوه­‌های زیر برطرف نمایند:

 • برای عملیات­های همه منظوره که نیازمند بهترین نسبت $/GB می­باشند از VNX2بصرفه با ۳% فلش استفاده کنید
 • برای محیط­های ترکیبی و مجازی­سازی شده که نیاز به بهینه­سازی لحظه­ای و داینامیک دارند از VNX2 متعادل با ۱۰% فلش استفاده نمایید
 • برای عملیات­های سنگین که نیازمند عملکردی نزدیک به پیکربندی­های تماما فلش می­باشند، از VNX2 کارامد با ۲۵% فلش بهره ببرید

تعیین اینکه به چه درصدی از حافظه فلش نیاز دارید بستگی به محیط و بار کاری، تعداد کاربر، رشد داده­ها و ظرفیت مد نظرتان دارد. در بسیاری از اپلیکیشن­ها، ترافیکIO شدت بالایی نداشته و نمی­توانند از حداکثر توانمندی و سرعت حافظه­های فلش استفاده کنند.

بنابراین در محیطی با بار کاری متنوع و انواع اپلیکیشن­های مختلف، بیشتر مشتریان می­توانند از پیاده­سازی یک سیستم تعدیل شده با ۱۰% فلش بهره­مند گشته و کارایی مطلوب خود را محقق سازند.

[۱]Fully Automated Storage Tiering

فروش VNX2 ، فروش EMC VNX2
فروش VNX2 ، فروش EMC VNX2
فروش VNX2 ، فروش EMC VNX2

بهره­ وری

افزایش بازده کاری و میزان بهره ­وری دقیقا به معنای صرفه­جویی در هزینه­ها می­باشد که این امر در سیستم­های VNX با ترکیب امکاناتی چون آماده­سازی سبک، حذف بلوک­های تکراری و فناوری لایه­بندی خودکار موسوم به FAST،به بهترین نحو میسر می­باشد. با تخصیص مخزن برحسب نیاز، بواسطه امکان آماده­سازی سبک (Thin Provisioning) بهره­برداری از مخزن را تا بالاترین حد ممکن افزایش دهید. با قابلیت حذف داده­های تکراری هزینه­های عملیاتی یا CAPEX را برای محیط­های فایل/بلوک محور به حداقل برسانید و با فناوری FAST لایه­بندی کاملا خودکاری در مخازن خود ایجاد کرده و با ظرفیت کمتر، هزینه پایین­تر و کارایی بالاتر به نهایت بهره­وری مطلوب برسید.

 

سازگار با ابر

بسیاری از کمپانی­ها به سمت مجازی­سازی محیط ذخیره داده متمایل شده و در حال تجربه مزایا و قابلیت­های ابر برای سازمان خود هستند. بسیاری از سازمان­ها به صرفه اقتصادی، کارایی و ظرفیت­های یکپارچه­سازی پیاده­سازی ابری علاقمند شده و به رده VNX2 از EMC به عنوان پیشگام معماری­های اختصاصی و هیبریدی روی آورده­اند. کمپانی خرید EMC محصولات ابری هیبریدی خود را بر پایه کامپوننت­های اتوماسیون و ارکستراسیون VMwareکه بخشی از فدراسیون EMCمی­باشد، عرضه کرده است. درکنار توانمندی­های محصولات مختص به محافظت از داده، مانند Data Domain، Avamar، NetWorker و RecoverPoint، مدل­های VNX2 با اکوسیستم VMware به عنوان بخشی از استراتژی ابرهای هیبریدی EMC، سازگاری کامل دارد.

آرایه­ های هیبریدی

آرایه­ های هیبریدی خودکار و ساده­سازی شده مبتنی بر فلش که دستگاه­های VNX2 به آن مجهزند، قسمت مهمی از استراتژی ابری EMC بوده که مسیر دست­یابی به پیاده­سازی­های اختصاصی و هیبریدی ابری را هموار می­نماید. طبق نظر سازمان­هایی که استفاده از ابرهای اختصاصی را مد نظر داشته­اند، VNX2 مقام اول را در مجازی­سازی یکپارچه داشته و نخستین پلتفرمی بوده که از Hyper-V 3.0 و ویژگی­های مرتبط مانند SMB3 پشتیبانی می­کرده است. برای پیاده­سازی­های ابری دوگانه یا هیبریدی، VNX2 در ترکیب با EMC ViPR™ فنداسیون محکمی را برای مدیریت تعاملی در کنار رابط­های مخازن VNX2 مناسب برای چارچوب­های ابری مختلف، فراهم آورده است(معماری مرجع برای ابرهای هیبریدی EMC توسط VMware).

برای ساده­‌سازی و اتوماسیون آماده­سازی و مدیریت ابری، پلتفرم­های VNX2 ابزارهای رایگان و بسیار توانمندی را به کاربران برای محیط­های با مرکزیت VMware و Microsoft ارائه داده که شامل موارد زیر می­باشند:

یکپارچه­ساز مخزن مجازی (VSI)
 • فناوری VSI بطرز قابل توجهی مدیریت مخازن مجازی را با امکان انطباق ماشین­های مجازی به مخازن و مخازن مجهز به قابلیت خودآماده­سازی VMware vCenter، ساده کرده است.

  انعطاف­ در پیاده­ سازی

  بسیاری از مخازن موجود در بازار، آزادی عمل کافی را در انتخاب گزینه­های پیاده­سازی به کاربر نداده و کاربر بسته به اپلیکیشنی که خریداری کرده با محدودیت انتخاب مواجه می­شود. انعطاف­پذیری یکی از بارزترین ویژگی­های VNX است. شما می­توانید یک VNX2 مستقل را پیاده­سازی کنید یا آنرا به عنوان بخشی از یک زیرساخت دیگر مورد استفاده قرار دهید و  حتی این امکان وجود دارد که از VNX2 به عنوان یک مخزن نرم­افزار-محور بهره ببرید. می­توانید به عنوان یک راهکار مخزن بلوکی آنرا بکار برده و سپس مخزن فایلی را نیز برای کاربردهای NAS خود مورد استفاده قرار دهید.

  فروش VNX2 ، فروش EMC VNX2

  سری­ های VNXe : مقرون بصرفه ­ترین مخزن هیبریدی مبتنی بر فلش

  جدیدترین اعضای خانواده EMC VNX را می­توان به عنوان اقتصادی­ترین گزینه­های موجود شناخت. محصولاتی چون سری­های VNXe یعنی VNXe1600 و VNXe3200 که همگرایی بی­نظیری از قدرت و کارایی، صرفه اقتصادی و راحتی در استفاده را به نمایش گذاشته­اند، بطور خاص برای دپارتمان­های IT انواع کمپانی­ها در سایزهای مختلف، که با محدودیت­های منابع مواجهند طراحی شده­اند. با هزینه­ای کمتر از هشت هزار دلار می­توان یک پیکربندی کارامد را با تمامی نرم­افزارهای مورد نیاز در اختیار داشت. در کل می­توان گفت که دستگاه­های VNXe یک رکن ضروری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند.

  فروش VNX2 ، فروش EMC VNX2
  فروش VNX2 ، فروش EMC VNX2

  VNXe

  در حالیکه مدل VNXe1600 تنها محیط­های بلوکی را با بهترین صرفه اقتصادی پشتیبانی می­کند، مدل VNXe3200 را می­توان تنها در چند دقیقه به ساده­ترین شکل ممکن برای NAS و SAN راه­اندازی کرده و از طراحی سازگار این مدل با انواع اپلیکیشن­ها و محیط­های مجازی­سازی نهایت بهره­ را برد. مدل­های VNXe داده­های شما را ذخیره و محافظت کرده و هزینه­های کلی شما را چه از نظر $/IOPS و چه $/GB کاهش می­دهد.

  پیکربندی­ های تمام فلش

  پشتیبانی محصولات VNX2 و VNXe از پیکربندی­های تمام فلش، آنها را به ارزان­ترین گزینه­ها در رده سیستم­های مبتنی بر فلش تبدیل کرده و کارایی فوق­العاده این محصولات توام با اطمینان و دوامی که برای سرورهای مجازی، دیتابیس­ها و اپلیکیشن­های انتقال داده ایجاد می­کنند، در نوع خود بی­نظیر است.

  پیکربندی­های تمام فلش با پشتیبانی از فایل، بلوک و پشتیبانی یکپارچه شما را قادر می­سازند که با خیالی آسوده از یک سیستمیمبتنی بر فلش آغاز کرده و سپس به مرور زمان و برحسب نیاز، انواع دیگر حافظه مانند HDD را نیز برای کاربردهای دیگر با نیازمندی­های متفاوت، به سیستم خود اضافه نمایید.

  مدل VNXe3200 با پیکربندی تمام­فلش در ظرفیت­های ۲TB، ۳TB، ۴TB و ۸TB slim 2 RackU ارائه شده و با فراهم کردن امکاناتی در کلاس سازمانی، مدیریت آسان و قابلیت Connect Proactive Support  که مختص به VNXe می­باشد، آزادی عمل بسیاری را برای کاربران ایجاد می­کند.